Voodi - Innovaatiline Eesti

Voodi

by Meelika / 07 august 2016 / No Comments

Voodi

Eestimaine disainvoodi KAISSU.COM

Voodi ostmisel ei tasu allahindlust teha, sest veedad seal üsna märkimisväärse osa elust. Loo magamistoast tõeliselt hubane ja mugav pesa, kus on hea ka niisama olla ja kõige olulisem — sa uinud seal kergesti ning magad rahulikult hommikuni. Kõige aluseks on õige voodi ja madrats. Naturaalsetest materjalidest madrats laseb kehal hingata öösel ja puhkad paremini välja.

Skandinaaviamaades on pikad hea une traditsioonid ja just voodi valimisele pannakse suurt rõhku. Saladuseks pole seegi, et hea une annab kvaliteetne voodi, mis on valitud või lausa valmistatud just sinu soovide ja vajaduste järgi. Voodit ei saa osta möödaminnes, selleks tuleks varuda 1-2 tundi aega, et salongis erinevate pehmusastmetega vooditele pikali heita. Nii saad aimu, milline voodi on sulle parim.

Voodi on magamistoa keskne mööbliese, mille valimise jaoks tasub piisavalt palju aega võtta, et garanteerida kvaliteetne uni. Enamik inimesi valib endale meelepärase voodiraami ja seejärel seotavad selle juurde madratsi. Voodiraamide valik on mitmekesine, endale sobiva leiab nii luksususlikku stiili kui ka skandinaavialikult minimalistlikku disaini nautiv inimene. Keerulisem on aga sobiva madratsi leidmine. Madratsi valikut võib lausa pidada kõige olulisemaks voodi soetamise osaks. Sobiva ja ergonoomilise madratsi leidmiseks tuleb neid ise järgi proovida, ehk parim lahendus on võtta aega ja külastada erinevaid mööblisalonge, katsetada madratseid nendel lamades. Sellisel viisil saad kõige paremini aru, milline on sobilik just sinule. Lisaks mugavuse testimisele on oluline ka madratsi koostis ja materjal – eelista võimalikult naturaalseid, kergesti puhastatavaid  ja vastupidavaid tekstiile, et garanteerida nahasõbralikkus ja kvaliteet.

Kui voodiraami ja madratsi eraldi ostmine tundub liiga palju aeganõudev, siis võid pilgu heita  voodiraami ja madratsi komplekt-lahendusele – kontinentaalvoodile.

Kontinentaalvoodi

kontinentaalvoodid
Kontinentaalvoodi

Kontinentaalvoodi on voodite tippklass ja seega sobib ideaalselt kõikidele, kes armastavad mugavust ja luksuslikumat lahendust. Kontinentaalvoodi eripära seisneb tavapärasest suuremates mõõtmetest ja kolmekihilisusest ehk see koosneb kahest kušetist, mis on voodi aluseks, ja vedrumadratsist. Selline kooslus muudabki kontinentaalvoodid tavapärasest voodist ergonoomiliseks, kuna annab inimesele võimaluse igas erinevas asendis enda kehale sobiv ja mugav asend võtta. Aluskušett koosneb LFK vedrustusest, mille madratsis on kasutatud viie tsoonilist pocket vedrusüsteemi ehk kõik vedrud on pakitud riidest kottidesse. Sellise lahendusega toimivad kõik vedrud üksteisest sõltumata ja annavad kogu kehale maksimaalse toe.
Voodeid leidub tavapärastes madratsi suurustes nagu 160×200 ja 180×200 cm, kuid erinevus tavapärasest voodist annab just selle kõrgus – kontinentaalvoodi on kolmekihilisuse tõttu kõrgem ja annab ka see kaudu üldiselt suurema ja mastaapsema mulje.

Selle kõrgus ja suursugune väljanägemine on just need märksõnad, mida enamik kasutajaid välja toovad ja kiidavad. Lisaks innovaatilisele alusraami ja madratsi lahendusele on kontinentaalvoodi madrats just õige mugavuse valemiga olles oma pehmuse ja tihkuse osas ideaalses balansis.

Mitmekesine valik annab kliendile hea võimaluse valida endale sobiva voodi disaini, suuruse ja lisavõimaluste vahel, näiteks kontinentaalvoodi pesukastiga jm.

Eriliiki voodite valik on suur, õige voodi ja madratsi jaoks tasub investeerida aega kui ka raha. Olenevata sellest, milline on lõplik valik, kas kušett, voodiraam koos madratsiga või eritellimuslvoodi, siis kõige olulisem on siiski see, et kõiki erinevaid variante proovitaks. Pea meeles, et voodis veedab inimene kolmandiku enda päevast, mistõttu tasub une kvaliteeti investeerida ja madratseid proovida.