Väike nõu mida soovitame tudengile.

by Meelika / 01 mai 2016 / No Comments

 

Võib öelda, et esimesed nädalad koolis lähevad linnulennult, ainepunkte arvutades ning tudengieluga harjudes, kuid hea sõber ikkagi soovib sind oma diivanilt välja tõsta siis on viimane hetk tegeleda uue elupaiga otsingutega.Vaata kriitiliselt oma rahaasju.

Enamik tudengeid soovib üürida endale oma korteri, selle asemel et elada ühiselamus või vanemate juures. Igaljuhul oleks nii lihtsam, kuid kui soovid endale üürikorterit võtta, tuleb arvestada, et esimene väljamakse on korteri tagatisraha, esimese kuu üür ning läbi kinnisvarafirma korterit üürides lisandub ka maakleritasu, mille suurus on üldjuhul võrdne ühe kuu üüriga.

Pluss üürule tuleb ka maksta igakuu vett, elektirt ja ühistukulusi., mis olenevad korteri suurusest ning enda tarbimisharjumustest. Seega tuleb enne korteri üürimist kindel olla, et kõigi nende kulude katmiseks leidub maksevahendeid.

Kus asub korter

Üldjuhul on kallima üürihinnaga kesklinn ja selle vahetu ümbrus. Vaadeldes südalinnast väljapoole, seda väiksemaks lähevad ka üürimaksed. Kindlasti tuleb arvestada sellega, kui kaugel asub korterist ülikool, spordiklubi, raamatukogu ja teised olulised sihtpunktid.

Korteri sisustus

Kui korter sisaldab väga eluks vajalikke asju siis ka üürihind muutub tänu sellele kallimaks. Kui oled tulnud uude linna õppima ning endal mööblit ja kodumasinaid pole, uuri kindlasti korterit üürides, millised asjad jäävad korterisse ning kontrolli üle nende seisukord. Soovitame sõlmida ka lepingu lisa, kus tuleks ära märkida kõik korterisse sisse jäävad asjad ja nende olukord. Lihtsam oleks asjad üle pildistada, et pärast vähem sekeldusi oleks.

Vaata kinnisvaraportaalel

Kinnisvaraportaal on veebileht, kuhu korteriomanikud ning maaklerid panevad üles erinevaid kinnisvaralisi kuulutusi. Seega kui otsid üürikorterit, tuleks esimese asjana avada mõni suurem kinnisvaraportaal ja tutvuda seal olevate pakkumistega. Jällegi näidet tuues siis kv.ee-s on võimalik otsida ka otse omanikult saadavaid kortereid, mis omakorda tähendab seda, et vahendustasu ei tule maksta.Jätkuvalt leidub palju korteriomanikke, kes lisavad enda pakkumised tasuta kuulutusteportaalidesse. Samuti jälgi ka lehti hydra, okidoki, soov.

Proovi ka nutitelefonidele mõeldud mobiiliaplikatsioone.

Kui sul on taskus nutitelefon, tasub ka see üürikorteri otsimisel appi võtta. Tõmba alla KV Üürikad mobiilirakendus, pane paika sobivad korterikriteeriumid ning kohe, kui sobiv pakkumine jõuab kinnisvaraportaali, saad selle kohta teate oma telefoni või e-posti.

Kindlam on maksta pangamaksetena.

Kui maksad üüri pangamaksetega, võid kindel olla, et korteriomanikuga vaidluse tekkides saad kergelt tõestada, et oled oma kohustused korrektselt täitnud.