Revolutsiooniline laserravi

by Meelika / 17 märts 2016 / No Comments

Mis on laserravi?

Eestis mitte nii laialt levinud laserravi on üks tähtsamaid edasiminekuid bioteaduses. Mujal maailmas on laserravi väga populaarne, ning seda just tänu organismi loomuliku paranemisvõime kiirendamisele, uskumatult laiahaardelistele võimalustele ning kõrvalmõjude puudumisele.

Laser ?

Laserit võib nimetada kokkupressitud valguskiireks, see erineb looduslikust valgusest, sest on sidus ning liigub mööda sirgjoont ühel kindlal lainepikkusel.

Kuigi teoreetilise aluse laserseadmele pani juba 1920ndatel Albert Einstein, siis 60ndatel pandi reaalselt kokku esimene laser. Mõne aasta pärast avastas Dr. E. Mester esimesed bioloogilised tulemused õrna laseri kohta. Alates sellest aningst on laserteraapia kohta tehtud palju teaduslikke uuringuid ning suund on kaningstust leidnud ka suurimas meditsiinianingkirnings The Lancet.

Tänapäeval kasutatakse meditsiinis peamiselt kahte tüüpi lasereid: kirurgilisi ning terapeutilisi. Suure võimsusega kirurgilisi lasereid kasutatakse kudede lõikamiseks ning hävitamiseks. Madala sagedusega terapeutiliste laserite kasutusala on aga peamiselt taastus- ning hooldusravi.

Need laserid on tehtud organismi paranemisprotsesside kiirendamiseks enamjaolt luu-, liiges- ning lihaskonna haigustes ning haava- ning teiste nahaprobleemide ravis. Kasutust leitakse peamiselt neile füsioterapeutidel ning massööridel. Külmad laserkiired ei hävita ega kahjusta kudesid, samuti ei tooda soojusenergiat – edendavad vaid paranemist.

Just see annab antud taastussuunale suurepärased kasutus- ning arenguvõimalused – kiireneb paranemine ilma kõrvalnähtudeta ning vastunäidustusi on äärmiselt vähe.

Laserteraapia tungib läbi biostimulatsiooni. Madala sagedusega laserkiired lähevad rakkudesse, konventeeritakse mitokondris rakutoitaineks ning tulemuseks on rakuaktiivsuse tõusmine. Sobib peale rindade suurendamine, et eemaldada arme mis on rindade all.

Tagasilöögid

Olgugi, et laserteraapial on väga palju eeliseid ning näidustusi, on see raviviis teatud juhtudel keelatud. Juhud kui ei tohi kasutada: epilepsia, pahaloomulised kasvajad, , rasedus, kehamaalingud.

Ettevaatlikkusega tuleks suhtuda laste ravimisse, hüübimishäiretega patsientidesse ning järgmiste seisundite korral: diabeet, kilpnäärme probleemid, südameprobleemid.

Laserteraapia põhineb energia jäävuse seaduse põhimõtetel: energia ei teki ega kao, vaid muundub ühest olekust teise või kandub edasi ühelt kehalt teisele.

Põletikulises rakus on toitainete puudus, mis pärsib raku tegevust. Laserteraapias kantakse laservalgus üle rakku, kus seda kasutatakse raku toitainena. See stimuleerib rakufunktsioone ning rakk saab hakata täitma oma tavapäraseid ülesandeid. Töötama hakkab naturaalne tervenemine.

Laserteraapia näidustused

Põhimõtteliselt kõik tugi-liikumisaparaadi nii kroonilised kui ka akuutsed vigastused ning haigused: selning-, kaela- ning turivalud-pinged, epikondüliit, kukekannus, Achilleuse probleemid, Hallux Valgus, Schlatter’i tõbi .

Nahaprobleemid, psoriaas, ekseem, haavad (k.a. kroonilised; lamatised), aknearmid, põletushaavad, ohatis.

Veel: nohu, kurguvalu, angiin, soolatüükad,  konnasilmad, tinnitus.